ul. Chmielniki 2A, 86-100 Świecie

Wizyta w KPP w Świeciu

W dniu 24 września uczniowie klasy o profilu policyjnym Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu udali się pod opieką wychowawcy oraz nauczyciela przedmiotu „Wiedza o Policji” do Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Celem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem Komendy oraz pracą policjantów.

Na miejscu asp. Marek Rydzewski – rzecznik prasowy KPP Świecie oprowadził uczniów po komendzie, przedstawiając pracę poszczególnych wydziałów. Między innymi uczniowie mogli zobaczyć nowoczesny sprzęt policyjny, będący na wyposażeniu pionu ruchu drogowego, prewencji oraz techniki kryminalistycznej.

Chętni mogli osobiście przekonać się jak działa alkomat oraz sprzęt do pobierania odbitek linii papilarnych i zdjęć sygnalitycznych.