ul. Chmielniki 2A, 86-100 Świecie

Święto Konstytucji 3 Maja

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu uczcili 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja wystawiając wartę honorową oraz składając kwiaty na żołnierskiej mogile.

 

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Świeciu rozpoczęła msza w intencji ojczyzny w kościele świętego Andrzeja Boboli.W świątyni pojawiły się poczty sztandarowe instytucji i stowarzyszeń kombatanckich. Po uroczystej mszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów na żołnierskiej mogile znajdującej się na przykościelnym cmentarzu. Dalszy ciąg uroczystości odbywał się na Dużym Rynku.
– Konstytucja 3 Maja to, mimo upływu lat, wciąż niezwykle nowoczesny akt prawny. Warto się starać ze wszystkich sił budować Polskę przyjazną dla wszystkich jej mieszkańców – podkreślał burmistrz Tadeusz Pogoda.
Podczas uroczystości wręczono także „Gwiazdy Iraku”, odznaczenia przyznawane żołnierzom służącym w misjach zagranicznych.