ul. Chmielniki 2A, 86-100 Świecie

Obóz na Mazurach w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce!

Najlepsi uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu na obozie na Mazurach!

Ostatnie dni roku szkolnego dla uczniów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu obfitowały w wyjątkowo intensywne przeżycia. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie z każdej z klas wyjechali bowiem na 4-dniowy obóz rekreacyjny połączony z wieloma atrakcjami, takimi jak gry terenowe, survival, paintball czy pływanie żaglami po mazurskich jeziorach.

Uczniowie ALO z najwyższą średnią ocen za rok szkolny 2016/2017 po raz trzeci wyjechali na 4- dniowy obóz rekreacyjny połączony z wieloma atrakcjami, takimi jak np. żeglowanie.

Tradycją szkoły stały się coroczne obozy na Mazurach dla najlepszych uczniów klas I i II ALO. Tak motywujemy uczniów naszej szkoły do zdobywania wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych.

Nagrodę w postaci wyjazdu na obóz otrzymali również laureaci konkursów organizowanych przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Uczelnią Lingwistyczno – Techniczną w Świeciu. W tym roku była to trzecia edycja konkursu z języka angielskiego, rosyjskiego i konkursu matematycznego. Zarówno konkursy językowe jaki i matematyczny cieszą się rokrocznie dużym zainteresowaniem uczniów trzecich klas gimnazjów, dają bowiem możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

Obóz, trwający od 16 do 19 czerwca, odbywał się w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Krzyże nieopodal Rucianego – Nidy. W ciągu czterech dni reprezentanci ALO musieli wykazać się wieloma sprawnościami. Zajęcia z nauki taktyki zielonej i strzelania, wieczorne eskapady po lesie, nauka taktyki zielonej- poruszanie się w lesie, strzelnica dynamiczna, postawy strzeleckie, ale także nauka pływania żaglówką to wszystko szczelnie wypełniało cały dzień. Dlatego żaden z uczestników nie miał czasu na nudę.

Warto starać się o miejscen w naszej szkole, a potem walczyć o jak najlepsze wyniki, ponieważ u nas obozy na Mazurach są nagrodą za pracę przez cały rok szkolny.