ul. Chmielniki 2A, 86-100 Świecie

Obchody Święta 3 Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie

Dnia 6 czerwca uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego ponownie odwiedzili 3 Batalion Drogowo-Mostowy im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie. Obchodzono bowiem w tym dniu święto owego batalionu. Z tej okazji odbył się również Dzień Otwartych Koszar, który był doskonałą okazją, aby poznać specyfikę służby żołnierza zawodowego wojsk inżynieryjnych, zwiedzić jednostkę wojskową oraz – co najważniejsze – poznać sprzęt wojskowy, którym posługują się żołnierze podczas szkolenia programowego oraz na misjach poza granicami kraju. Można było zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu jednostki wojskowej oraz innych zaproszonych służb mundurowych.
Dokładnie o godzinie 10.00 w Kościele Garnizonowym w Chełmnie rozpoczęła się Msza Święta, którą celebrował Kapelan Garnizonu Chełmno. Podczas mszy sześcioro naszych uczniów odczytało intencje modlitwy powszechnej. W tym samym czasie pozostali uczniowie zostali zaangażowani do oprowadzania grup dzieci i młodzieży po jednostce. O godzinie 12.00 na placu apelowym batalionu rozpoczęła się uroczysta zbiórka stanu osobowego jednostki. Uroczystość była kolejnym przyczynkiem do tego, aby godnie i uroczyście pochylić się i oddać cześć tym, którzy tworzyli bojowy i szkoleniowy wizerunek, rozsławiali i utrwalali dobre imię 3. Warszawskiego Pułku Pontonowego oraz 3. Włocławskiego Pułku Drogowo – Mostowego w przeszłości, a obecnie 3. Włocławskiego Batalionu Drogowo -€“ Mostowego im. gen. Karola Sierakowskiego.
Zbiórka zakończyła się defiladą pododdziałów batalionu, po której zaproszeni goście udali się do Sali Tradycji 3 Batalionu Drogowo- Mostowego.