ul. Chmielniki 2A, 86-100 Świecie

LICEALIŚCI PRZEDSZKOLAKOM – pokazy udzielania pierwszej pomocy

Dnia 19 czerwca troje uczniów naszej szkoły z pomocą Pani Katarzyny Andrykowskiej zorganizowało pokaz pierwszej pomocy dla dzieci z przedszkola mieszczącego się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Świeciu.
Podczas pokazu dzieci zdobywały wiedzę na temat udzielenia pierwszej pomocy
w przypadku zasłabnięcia, wychłodzenia, oparzenia czy krwotoku. Licealiści przedstawili im również schemat czynności, które należy wykonać podczas Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej (tzw. RKO) oraz wytłumaczyli, co mogą i co powinni zrobić podczas wypadku. W ramach pokazu przeprowadzono podstawowe zasady na tzw. „Ance” (fantomie). Po odbytym szkoleniu uczniowie ALO przypomnieli zasady bezpieczeństwa na kąpieliskach i miejscach publicznych oraz przedstawili znaki, jakie możemy spotkać w takich właśnie miejscach.
Na zakończenie dzieci otrzymały „Certyfikaty Małego Smerfa Medyka”. Jest to pierwszy z serii certyfikatów, ponieważ uczniowie przygotowali kolejne pokazy, które mają na celu 'wyszkolić’ dzieci w zakresie wodnej, pożarniczej i wojskowej pomocy medycznej. Będziemy odwiedzać również inne przedszkola.
Zapraszamy do śledzenia fotorelacji z naszych spotkań z maluchami w zakładce GALERIA.