ul. Chmielniki 2A, 86-100 Świecie

Czas na poligon !!!

W poniedziałek (19 maja) nasi licealiści rozpoczęli zajęcia poligonowe.  Przez następne kilka dni obiekty  3 Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie  stały się  dla   naszych uczniów drugim domem.
Zajęcia, które  realizowali to przede wszystkim taktyka oraz szkolenie w strzelaniu. Poznawali tajniki posługiwania się maskami filtracyjnymi i odzieżą przeciwchemiczną OP-1.
Uczniowie pod opieką żołnierzy ćwiczyli czołganie się, ewakuację rannych z pola bitwy, przeprawę transporterem PTS-M na drugi brzeg Wisły oraz doskonalili także elementy musztry, w tym sposoby formowania szyków i maszerowanie. Zajęcia były bardzo ciekawe i dosyć męczące, także ze względu na niezbyt sprzyjającą aurę.
Szkolenie poligonowe zakończyło ćwiczenie, podczas którego umiejętności naszych licealistów  poddane zostały sprawdzianowi, czyli udział w 12 kilometrowym marszu na orientację.
Na koniec wszyscy razem zrobili pamiątkowe zdjęcie i odebrali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu poligonowym. Wszyscy byli niezwykle podekscytowani tym, co wydarzyło się kilka minut wcześniej. Zafascynowanie i ogromny entuzjazm, który towarzyszył uczniom klasy mundurowej podczas pobytu na poligonie nie opuszczał ich do końca dnia.
Klasa mundurowa Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu chciałaby serdecznie podziękować za trud i zaangażowanie, jakie włożył w to spotkanie 3 Batalion Drogowo-Mostowy w Chełmnie. Klasa ma nadzieję, że będzie miała możliwość dalszego rozwijania swoich umiejętności w tej dziedzinie.